Polecane hotele w państwach na świecie

Poniżej znajdziecie listę państw, dla których przygotowaliśmy opisy tanich i polecanych noclegów w poszczególnych miastach. Staramy się opisywać wszystkie najbardziej znaczące miejscowości turystyczne. Jeśli nie znajdziecie jakiejś miejscowości, polecamy skorzystać z ogólnej wyszukiwarki

Serwis oHotele.pl obejmuje hotele we wszystkich państwach na świecie, umożliwiając porównanie cen i wybór najatrakcyjniejszego hotelu po najlepszej możliwej w danym okresie cenie.

PolskaHotele w Polsce

Polska cały czas jest jeszcze głównym miejscem, gdzie wybierają się turyści. Większość osób, rezerwując hotel lub szukając noclegu w Polsce, nie korzysta najczęściej z internetowych wyszukiwarek. Wolą raczej zadzwonić do hotelu i dokonać rezerwacji telefonicznej. Warto jednak czasem sprawdzić cenę, gdyż dzięki naszej porównywarce cen hoteli wiele osób znalazło hotel nawet o połowę tańszy niż by to wynikało z cen podawanych przy rezerwacji telefonicznej lub w sytuacji kupienia pokoju "z ulicy".
WłochyHotele we Włoszech

Jeśli ktoś wybiera się do Włoch, powinien już teraz zacząć planować rezerwację hoteli. Szczególnie, jeśli ktoś zamierza się tam wybrać w szczycie sezonu. Na naszej stronie można m.in. sprawdzić jak kształtują się ceny hoteli w Rzymie, jakie są najlepsze hotele w Mediolanie, albo też sprawdzić w jaki sposób znaleźć niedrogi hotel we Florencji, który jednocześnie będzie położony blisko centrum miasta. Nasza porównywarka cen hoteli jest w tym przypadku niezastąpiona.
AngliaHotele w Anglii

Mało jest krajów tak często odwiedzanych jak Anglia. Choć wydawałoby się, że już każdy Polak ma w Anglii jakichś znajomych, to wciąż zapotrzebowanie na hotele i noclegi w tym kraju jest dość duże. Trzeba też dodać, że większość osób spędza dużo czasu na poszukiwaniu noclegu, ponieważ ceny liczone w funtach często potrafią przyprawić o ból głowy. Dotyczy to przede wszystkim hoteli w Londynie, które wcale nie należą do tanich. Także w innych miejscowościach należy poświęcić trochę czasu, żeby znaleźć przystępny cenowo nocleg. Mamy nadzieję, że dzięki naszej liście, obejmującej najważniejsze miejscowości w Anglii będzie to nieco łatwiejsze.
FrancjaHotele we Francji

Od Alp po Kanał La Manche, od Bretanii po Lazurowe Wybrzeże - Francja zaprasza wszystkich swoją gościnnością, niepowtarzalnymi krajobrazami i zabytkami architektury. Kraj Napoleona, Victora Hugo i Karola Wielkiego, sławiony już w starożytności przez Juliusza Cezara w jego dziennikach, to jedno z najpopularniejszych miejsc na świecie odwiedzanych przez turystów. Takie miejscowości jak Paryż czy osławione festiwalem filmowym Cannes znane są chyba wszystkim. Gościnne francuskie hotele słyną z wysokiego komfortu. Nie można też zapomnieć o wspaniałej francuskiej kuchni, której smak wzbogacony jest jednym z najlepszych na świecie winem. Francja zaprasza!
SzwecjaHotele w Szwecji

Do Szwecji udajemy się promem lub korzystając z tanich lotów do Sztokholmu. Wiele osób pyta jak znaleźć tani nocleg w Szwecji. Byłoby nieprawdą powiedzieć, że to jest proste. Przynajmniej ceny są odrobinę niższe niż w sąsiedniej Norwegii. Można zatrzymać się w tanim hotelu w Malmo lub z łatwością znaleźć niedrogi nocleg w Sztokholmie. Warto w każdym razie wybrać w szwedzkich miastach nocleg w centrum, żeby zaoszczędzić na wcale nietanim transporcie. Także tutaj nasza porównywarka cen hoteli pozwoli znaleźć korzystną ofertę i zaoszczędzić nieco na kosztach noclegu.
HiszpaniaHotele w Hiszpanii

Hiszpania, choć tylko nieco większa od Polski, posiada tyle miejsc wartych odwiedzenia, że nie starczy życia, żeby udać się do nich wszystkich. Na naszej stronie przedstawiamy najlepsze i najtańsze hotele w najpopularniejszych częściach Hiszpanii. Zachęcamy więc do przejrzenia oraz rezerwacji noclegu w Barcelonie, niedrogiego hotelu w Madrycie czy też taniego hotelu w Maladze. Nasza baza codziennie jest rozbudowywana. Przeglądamy różne hotele i oferty, znajdując coraz to lepsze propozycje dla naszych użytkowników.
NiemcyTanie hotele i noclegi w Niemczech

Wybierając się do Niemiec, lepiej sprawdzić zawczasu, czy uda się znaleźć jakiś nocleg. Co prawda w Niemczech baza noclegowa jest całkiem dobrze rozwinięta, jednak w przypadku, gdy trafimy na jakieś wydarzenie kulturalne, koncert czy targi, może być wtedy nieco ciężej ze znalezieniem noclegu. Na naszej stronie staramy się zaprezentować propozycje noclegów w najczęściecj odwiedzanych niemieckich miastach. W szczególności przedstawiamy tanie noclegi w Berlinie, gdyż to miasto jest chyba najczęściej odwiedzane przez podróżnych z Polski. Na stronie nie mogło zabraknąć także informacji o tanich hotelach w Monachium. Przy rezerwacji hoteli w Niemczech porównywarka cen hoteli to narzędzie od którego warto zacząć poszukiwania noclegu.
CzechyTanie hotele w Czechach

Jeśli ktoś był w Czechach, na pewno zna wspaniałą czeską gościnność. Wiele osób potrafi się całkiem dobrze dogadać z naszymi sąsiadami i wolą zarezerwować hotel telefonicznie. My jednak skupiamy się na wyszukaniu najlepszych ofert noclegów w Czechach właśnie w internecie, umożliwiając porównanie cen i znalezienie najlepszego noclegu w Pradze i innych czeskich miastach. Nasz system jest w stanie wyszukać hotel w praktycznie każdej czeskiej miejscowości.
NorwegiaTanie hotele Norwegii

Norwegia nigdy nie rozpieszczała podróżnych cenami. Tym bardziej warto się dobrze rozejrzeć przed rezerwacją hotelu w Oslo czy w którymś z innych norweskich miast. Choć za nocleg w Norwegii często trzeba zapłacić więcej niż w innych krajach, to otrzymujemy za to bardzo wysoki standard oraz jakość obsługi. Ze względu na wysoki ceny w tym kraju szczególnie zalecane jest skorzystanie z porównywarki cen hoteli.
RosjaHotele w Rosji

Mówiąc o hotelach w Rosji trzeba zaznaczyć, że spotkamy się w tym kraju z ogromną różnorodnością w zakresie noclegów. Z jednej strony mamy luksusowe, przynajmniej drogie hotele w Moskwie i całkiem niezłe hotele w większości dużych miast w Rosji. Z drugiej strony znajdziemy tam także wiele innych noclegów, dużo tańszych. Jak we wszystkich krajach postsowieckich, zalecane jest korzystanie z tej lepszej oferty hotelowej, przynajmniej jeśli ktoś chce uniknąć rozczarowań...
SzkocjaHotele w Szkocji

Jeśli chodzi o Szkocję, to w największych miastach, takich jak Edynburg, Glasgow czy Inverness lub Aberdeen, znaleźć można naprawdę bardzo szeroką gamę hoteli. Są tam oczywiście bardzo drogie hotele, w których lubują się goście biznesowi. Jest też bardzo dużo hosteli oraz w szczególności popularnych w Zjednoczonym Królestwie Bed&Breakfast. Ceny są nieco niższe niż w Anglii, jednak nie aż tak bardzo znacząco. Dlatego właśnie przyglądamy się hotelom i innym popularnym noclegom w najważniejszych miastach Szkocji. Można zobaczyć, jak kształtują się ceny hoteli w Edynburgu czy też w innych popularnych miastach, także w miejscowościach typowo turystycznych.
AustriaHotele w Austrii

Austria, położona dość blisko Polski, jest krajem, do którego łatwo się dostać, ale nieco trudniej powrócić. Urzeczeni przepięknymi krajobrazami Alp czy też przepiękną wiedeńską starówką, turyści chętnie zostają tu na dłużej, a ci którzy nie mogą, chętnie powracają. Noclegi w Austrii są często bardzo klimatyczne, zadbane, a obsługa i przyjęcie dla wielu osób są wzorem gościnności. Dotyczy to zarówno niewielkich domków gdzieś w górach czy też dużych hoteli w centrum miast takich jak Wiedeń. Dla każdego znajdzie się tu jakiś dobry nocleg. Trzeba tylko dobrze poszukać. Ofert jest wiele, a nasza strona jest po to, żeby wyłapać najlepsze z nich.
Stany ZjednoczoneHotele w Stanach Zjednoczonych

Stany Zjednoczone to ogromne państwo i każdy, kto szuka noclegu lub hotelu, powinien się skupić na konkretnym mieście czy regionie, do którego się udaje. Można oczywiście podać generalne reguły i zasady, które dotyczą wszystkich hoteli czy moteli w Stanach Zjednoczonych, jednakże będzie to bardzo pobieżne generalizowanie. Dlatego na naszej stronie przyglądamy się kolejno najważniejszym miejscowościom w USA i opisujemy najlepsze niedrogie hotele. Zaczynamy od hoteli w Nowym Jorku, jednak stopniowo będziemy uzupełniać naszą listę o kolejne ważne miejscowości w Stanach Zjednoczonych.
UkrainaHotele na Ukrainie

Ukraina, wbrew temu co myślą niektórzy, może poszczycić się całkiem dobrą bazą noclegową, przynajmniej jeśli chodzi o duże miasta. Trochę inaczej może być na prowincji, ale to jest już inna historia. Hotele w Kijowie czy noclegi we Lwowie oferują całkiem dobre warunki. Z komunikacją też nie powinno być problemu. W lepszych hotelach obsługa potrafi mówić całkiem nieźle po angielsku, w innych - wystarczy gestykulacja i podstawowa zdolność kojarzenia słownictwa. Jednak samą rezerwację dla pewności warto zrobić przez internet.
Zjednoczone Emiraty ArabskieHotele w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Jeśli ktoś słyszał o Zjednoczonych Emiratach Arabskich i hotelach, to najczęściej w kontekście bardzo drogich, super luksusowych hoteli, opiewających złotem i klejnotami obiektów, na które może sobie pozwolić naprawdę niewielka część populacji naszego globu. Królują tu oczywiście hotele w Dubaju. To tam właśnie często wybierają się ludzie, którzy odwiedzają Zjednoczone Emiraty Arabskie. Przyglądamy się właśnie hotelom w Dubaju i jeszcze w paru innych miejscowościach.
PortugaliaHotele w Portugalii

Portugalia to dla wielu alternatywna opcja wypoczynku na obszarze Półwyspu Iberyjskiego. Atlantyckie plaże to jedno bolicze Portugalii, drugie to wspaniałe zabytki w portugalskich miastach i miasteczkach. Czasem trudno wprost uwierzyć, w jaki sposób w tak małym kraju udało się zmieścić tak wielką ilość zabytków i dzieł sztuki. Na naszej stronie prezentujemy więc hotele w najpopularniejszych miastach Portugalii. Można sprawdzić, jakie są najlepsze i najtańsze hotele w Porto oraz w innych miastach Portugalii. Ceny są z reguły nieco niższe niż w Hiszpanii, ale nie zaszkodzi je porównać, żeby znaleźć najlepszą ofertę.
HolandiaHotele w Holandii

Hotele w Holandii nie należą do tanich. Wiele osób ma problem, żeby znaleźć tani nocleg w Amsterdamie czy też innym holenderskim mieście. Szczególnie właśnie jeśli chodzi o Amsterdam mogą wystąpić problemy z tanim noclegiem. Jednak nie odstrasza to kolejnych osób, żeby udać się do Holandii. Kraj ten bowiem, jak wiadomo, jest znany z jedynych w swoim rodzaju atrakcji turystycznych. Na naszej stronie przyglądamy się hotelom w Amsterdamie, ale nie tylko. Docelowo zamierzamy także opisać najtańsze hotele w najbardziej popularnych miastach w Holandii.
WęgryHotele na Węgrzech

Węgry należą do grupy dwudziestu najczęściej odwiedzanych przez turystów państw na świecie. Dobrą wiadomością jest to, że hotele na Węgrzech są jeszcze stosunkowo tanie w porównaniu do cen w państwach Europy Zachodniej. Do wyboru mamy wiele przyzwoitych hoteli w centrach miast. Znalezienie taniego noclegu w Budapeszcie nie powinno nastręczyć wielu problemów, podobnie jak w innych większych miejscowościach. Warto poszukać jednak i znaleźć najlepszą cenę w naszym serwisie.
IrlandiaHotele w Irlandii

Jeśli ktoś wybiera się do Irlandii i poszukuje noclegu, znajdzie u nas wiele dorbych propozycji. Na naszych stronach pzyglądamy się hotelom w wybranych miastach Irlandii. Wskazujemy, który obiekt warto wybrać spośród wielu hoteli w Dublinie oraz - jak w przypadku każdego miasta - zalecamy sprawdzenie cen w porównywarce cen hoteli. W Irlandii można znaleźć noclegi praktycznie na każdą kieszeń, choć dla przybyszy z Polski ceny są jednak dość wysokie.
ChorwacjaHotele w Chorwacji

Słoneczna Chorwacja kusi turystów pięknymi plażami, zabytkowymi miasteczkami, wspaniałą pogodą oraz gościną samych Chorwatów. Biorąc pod uwagę ogromną ilość turystów, którzy przybywają zwłaszcza latem do Chorwacji, należy powiedzieć, że podróż do Chorwacji w sezonie letnim powinna być poprzedzona rezerwacją. Szczególnie jeśli jesteśmy zainteresowani hotelem w Splicie lub w innej tego typu popularnej miejscowości. Wtedy należy raczej liczyć się z tym, że bez rezerwacji nie zawsze trafimy na hotel, który będzie nam odpowiadał.
BelgiaHotele w Belgii

Belgia to kolejny kraj na naszej liście popularnych państw Europy, do których udają się Polacy. To niestety także kolejny kraj, gdzie ceny hoteli nie należą do niskich, stąd konieczne staje się bliższe przyjrzenie się możliwościom taniego noclegu w Belgii. Szczególnie w takich miastach jak Bruksela może drogo kosztować znalezienie w miarę przystępnego cenowo noclegu. Hotele w Brukseli bywają bowiem bardzo często okupowane przez unijnych urzędników i ich gości, czy też osoby, które załatwiają różne sprawy w nieformalnej stolicy Unii Europejskiej. Niemniej jednak warto bliżej zatrzymać się nad hotelami w Brukseli i w innych miastach, bo wszędzie można znaleźć coś tańszego, trzeba tylko ciągle porównywać ceny, w czym akurat nasza strona jest najlepsza.
SzwajcariaHotele w Szwajcarii

Wybierając się do Szwajcarii, trzeba liczyć się z cenami hoteli, które znacznie przekraczają ceny nawet w niektórych sąsiednich państwach. Jak wiadomo, w Szwajcarii wiele rzeczy jest drogich, w tym także noclegi. Niewątpliwie jednak Szwajcaria jest krajem, który warto odwiedzić i zwiedzić mimo dość wysokich wydatków, które się z tym wiążą. Opisujemy na naszych stronach hotele i tanie noclegi w różnych popularnych miastach Szwajcarii. Szukamy tanich i popularnych hoteli w Genewie oraz sprawdzamy, jakie czynniki trzeba wziąć pod uwagę, rezerwując hotel w tym oraz innych szwajcarskich miastach.
DaniaHotele w Danii

Niewiele jest na świecie państw zorganizowanych tak dobrze jak Dania. Wpisując się w skandynawskie wzorce, Dania jest państwem bogatym, o licznych przywilejach socjalnych, ekologicznym i prężnie się rozwijającym. Nie dziwi więc, że takie miasta jak Kopenhaga cieszą się wielką popularnością wśróc gości z Europy i świata. Hotele w Danii nie należą do najtańszych, aczkolwiek są nieco tańsze niż np. noclegi w Norwegii. Warto poświęcić trochę czasu i poszukać w promocjach, albo chociaż skorzystać z naszej strony i porównać ceny wybranego hotelu w różnych serwisach rezerwacyjnych. Dzięki temu rezerwacja hotelu w Kopenhadze czy też w innym duńskim mieście może nie być aż tak bardzo rujnująca dla naszego portfela.
ŁotwaHotele na Łotwie

Łotwa wciąż jeszcze należy do tych europejskich państw, które czekają na odkrycie. Choć każdego roku przybywa osób, które odwiedzają ten niezwykle ciekawy zakątek nad Morzem Bałtyckim, wciąż jeszcze nie dotarł tu masowy ruch turystyczny. Dlatego warto spieszyć się, żeby poznać Łotwę zanim wszyscy się tam zjadą. Większość osób zatrzymuje się w Rydze, a duża część poprzestaje tylko na stolicy Łotwy. Jest w tym kraju jednak wiele innych ciekawych miejsc. Przyglądamy się tanim hotelom w Rydze oraz w popularnych miejscowościach na Łotwie.
GrecjaHotele w Grecji

Osoby odwiedzajace Grecję często wybierają się na wycieczkę objazdową, chcąc zobaczyć na własne oczy jak najwięcej z tych przepięknych miejsc, które znajdują się na greckim półwyspie oraz wyspach. Zawsze jednak trzeba się gdzieś zatrzymać na dłużej, chociażby w przytulnym hotelu w Atenach - żeby ze spokojem przejść się po Akropolu, żeby bez pośpiechu podelektować się nastrojem gwarnych uliczek, żeby wchłonąć historię i teraźniejszość tego niezwykłego kraju, jakim jest Grecja. Dlatego przyglądamy się wybranym hotelom, noclegom, pensjonatom w najważniejszych miastach Grecji, żeby przybliżyć najbardziej korzystne możliwości noclegu.
LitwaTanie hotele i noclegi na Litwie

Litwa jest dla na nas krajem bardzo przyjemnym. Od wieków Polacy czuli się tam jak u siebie w domu. Często nawet obecnie, jeśli przydarzy nam się być na Litwie, to jest całkiem prawdopodobne, że recepcjoanista w jakimś hotelu w Wilnie przemówi do nas po polsku. Nie tylko zresztą w hotelu. Równie dobrze może się to zdarzyć w sklepie lub w restauracji. Ten swoisty urok Litwy, w połączeniu z jej ciekawą histrorią, sprawiają, że miasto to od lat jest uwielbiane jako cel krótszych lub dłuższych wyjazdów. Porównywarka cen hoteli przyda się szczególnie przy poszukiwaniu noclegu w gorącym okresie wakacyjnym.


Wybór najlepszych hoteli

Na stronie wybrane są najbardziej cenione przez klientów obiekty noclegowe

Szybki dostęp do ofert

Dzięki naszej porównywarce hoteli możesz w jednej chwili znaleźć najlepszą ofertę spośród dostępnych na rynku

Sprawdzone opinie

Masz dostęp do sprawdzonych opinii.